דיני עבודה

דיני עבודה

אחד מתחומי המומחיות המרכזיים של צוות המשרד הינו דיני עבודה. המשרד נותן ייעוץ שוטף לחברות וגופים שונים וכן מעניק ייעוץ במקרים מיוחדים ובסוגיות מורכבות ממשפט העבודה. צוות המשרד עורך הסכמים מסוגים שונים, כותב חוות דעת ומנהל משאים ומתנים בתחום דיני העבודה. כמו כן המשרד מייצג לקוחות בבתי הדין לעבודה ובגופים מעין שיפוטיים. בין לקוחותינו מעסיקים ועובדים.

המשרד מנסח ועורך הסכמי העסקה, הסכמי סיום העסקה, הסדרי פרישה מורכבים והסכמי פשרה עם עובדים, לרבות מנהלים בכירים. המשרד מטפל בנושאים הקשורים לתנאי העסקה, סודיות ואי תחרות, סיוע בהליכי שימוע ובהליכי סיום העסקה ובכלל זה פיטורים. המשרד נותן ייעוץ בתחשיבים של זכויות סוציאליות, חילופי מעסיקים, בניית מערכת כח אדם מסודרת אצל מעסיקים שונים, שינוי ממעמד של פרילנסרים למעמד של עובדים וכיוצב'. כמו כן המשרד נותן ייעוץ משפטי בתלונות על הטרדה מינית, ייעוץ למעסיקים שזומנו לחקירות במשרד התמ"ת וייצוג בפני הממונה על חוק עבודת נשים. לצוות המשרד נסיון עשיר במתן פתרונות לסוגיות שונות ומורכבות המתעוררות בהקשר של יחסי עובד-מעביד והוא מגבש חוות דעת בנושאים אלה. כמו כן, המשרד מתמחה בסוגיות של יחסי מזמין – קבלן וכן בנושאים הנוגעים לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, לרבות אפליית נשים ואמהות וטיפול בבקשות להיתר בקשות להיתר לפיטורי נשים בהריון. עורכות הדין טל ורעות מופיעות בבתי הדין האזוריים לעבודה ברחבי הארץ ובבית הדין הארצי לעבודה בירושלים.

בין יתר תיקי הליטיגציה שטופלו על ידי צוות המשרד: תביעות שנגעו למעמדם של פרילנסרים שדרשו זכויות מתחום דיני העבודה, בין היתר, בענף התקשורת; תיקים בנושא של שוויון הזדמנויות בעבודה; אפלית נשים; אפליית נשים בהריון; אפלייה על רקע הורות ואפלייה על רקע דת; תיקים שעסקו בסוגיות של פיטורים שלא כדין וזכאות עובדים לזכויות סוציאליות שונות, ובכלל זה שעות נוספות וכן תיקים מורכבים בהם עובדים של חברה, שהיו גם בעלי מניות ודירקטורים בה, מצויים במחלוקת עם החברה הרלבנטית. כמו כן, עו"ד רנאל-כהן ייצגה במהלך השנים בבתי הדין לעבודה מספר מדינות זרות שנתבעו על ידי עובדיהן בארץ.

חלק מהתיקים שטופלו על ידי צוות המשרד הגיע לבית הדין הארצי לעבודה ולחלקם הצטרפו להליך היועץ המשפטי לממשלה, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה והאגודה לזכויות האזרח. חלק מהתיקים כללו בקשות לצווי עשה וצווי מניעה, סילוק על הסף, תביעות שכנגד, הוצאת צו איסור פרסום,  עיכוב הליכים ועוד.

בין לקוחותינו מצויות חברות בתחומים שונים וביניהם ייזום תכנון ובניה, חברות תקשורת ישראליות ובינלאומיות, חברות אופנה ומסעדנות; גופים שונים העוסקים בבריאות וחינוך וכן עמותות, שותפויות ותאגיד עירוני. בנוסף לכל זאת, המשרד מייצג גם עובדים מול מעסיקים גדולים וביניהם: משרדי ממשלה וחברות ממשלתיות וציבוריות, בנקים, משרדי רואה חשבון, חברות בניה, קרנות, חברות היי טק ועוד.

רנאל גיסר- משרד עורכי דין
רח' דם המכבים 36,
בניין רקיע (משרד 314),
מודיעין 7178602
טלפון: 08-8532619
פקס: 08-8532617